Hosté - přednášející

Eva Le Peutrec

Eva Le Peutrec

je česká architektka, která dnes působí v Číně. Narodila se v Hořicích, ale mládí prožila v Nové Pace. Vystudovala Fakultu architektury na Technické univerzitě v Liberci (MgA.). V r oce 2002 odjela na dvouletou stáž do San Francisca, kde pracovala v architektonické kanceláři Cee Architects, což bylo v rámci povinné roční školní praxi prodloužila o další rok. K samotnému studiu vysoké školy předcházel několikaměsíční pobyt v Londýně, kde studovala angličtinu. V posledním semestru se rozodla odjet do Asie, kde si poté našla práci v Šanghaji. V roce 2009 v Číně naprojektovala první mrakodrap a dnes jich má za sebou desítky – Tiandu Tower, Hangzhou Agricultural Trading Center, Shenzhen Nanshan, Shishan Plaza. Vyhrála též soutěž na urbanistické řešení milionového města, které se má stát čínským Silicon Valley. V současnosti má vlastní studio a na návrzích projektů spolupracuje s kanadskou architektonickou kanceláří Allied Architects Internatioanl se sídlem v čínské Šanhgaji.


Jaspers Eyers Architects

Jaspers-Eyers Architects

Jaspers-Eyers Architects je mezinárodní architektonické studio s kancelářemi v Bruselu, Leuvenu a Hasseltu a rostoucí přítomností ve východní Evropě. Praxe vedená Johnem Eyersem a Jeanem-Michelem Jaspersem zajišťuje kompletní architektonický design, programování, urbanismus, hlavní plánování a služby grafického a interiérového designu pro klienty ve veřejném a soukromém sektoru. Stefaan Van Acker bude reprezentovat tuto společnost na letošní Konferenci ČKLOP.Ing. Josef Žák PhD.

Ing. Josef Žák, Ph.D.

je odborník na digitalizaci a informační modelování staveb. Vystudoval FSv, ČVUT, s tím, že část svého studia absolvoval na University of Calgary a University of California, Berkeley. V rámci své praxe pracoval v oblasti navrhování a jako softwarový konzultant na řadě českých a zahraničních projektů (USA, Kanada, Rusko, Holandsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko). V současné době přednáší na Fakultě stavební ČVUT, je členem mezinárodní skupiny BIM Knowleadge Expert Group a vedoucím oddělení VDC ve společnosti Skanska. V rámci své přednášky se podělí o své zkušenosti s infrastrukturními projekty a komerčním a rezidenčním developmentem.


Ing. Jan Řežáb

Ing. Jan Řežáb

Majitel developerské společnosti JRD, která se hned pro svém založenív roce 2003 stala průkopníkem energeticky úsporného a aenviromentálně šetrného bydlení. Nyní je JRD v České republice jedničkou na tomto trhu. Začínal jako stavbyvedoucí, poté pracoval jako projektový manažer a výrobní ředitel. Je ekolog, podnikatel, developer, investor v oblastech obnovitelných zdrojů energie, nových technologí na zpracování odpadů, realit. Snaží se o prosazování udržitelného rozvoje ve všech oblastech svého života a podnikání. Snaží se dle těchto principů i žít: bydlí v pasivním bytě, zahradničí, jezdí elektromobilem, pro maminku postavil aktivní dům… prostě: Udržitelně!


Ing. Pavel Nečas

Ing. Pavel Nečas
Architectural Project Manager / Saint-Gobain Building Glass Česká a Slovenská republika

Stavebnímu sklu se věnuje od roku 2005, po absolvování Fakulty stavební VUT v Brně. Nejprve jako obchodně technický zástupce pro projektové zakázky ve firmě Izolas. Po vzniku společnosti Glassolutions CZ jako produktový specialista, kde se kromě technické podpory obchodního oddělení, zákazníků a projektantů, podílel i na vývoji a zavádění nových produktů na trh. V současné době působí jako projektový manažer ve společnosti Saint-Gobain Building Glass Europe zodpovědný za technické konzultace a specifikace prosklených fasád v České a Slovenské republice.
Kontakty

Česká komora lehkých obvodových plášťů
Golčova 486, 148 00 Praha 4

Veronika Brnková
Telefon: +420 725 711 682
Mail: konference@cklop.cz

Konference
Hotel Clarion congress Praha
Ul. Freyova 33
Praha 9